Pakowarka półautomatyczna ZPP 100

Opcje dodatkowe:

  • wykonanie w wersji nierdzewnej

  • przenośnik odjazdowy za zgrzewadłem
  • stolik rolkowy składający się z trzech segmentów umożliwiający odbiór paczek z przodu maszyny

  • dostosowanie maszyny do potrzeb klienta

  • inny kolor według palety kolorów RAL

Pakowarka Półautomatyczna ZPP 100

Maszyna pakująca przeznaczona jest do pakowania w folię termokurczliwą pojedynczych produktów np.: butelki, puszki, kartoniki, słoje, artykuły drewniane, chemii gospodarczej, brykietu, zniczy itp. w pakiety zbiorcze.

Zespół pakowania półautomatycznego składa się z pakowarki i tunelu grzewczego znajdujących się na wspólnej ramie. Opakowania układane są ręcznie na stoliku między regulowanymi ramionami przepychacza przesuwanego siłownikiem pneumatycznym. Po wciśnięciu przycisku START na kasecie sterującej następuje przesuniecie opakowań za zgrzewadło na stolik zdawczy.

W trakcie przepychania pod zgrzewadłem pakiet owijany jest w folię odwijaną z dwóch rolek. Docisk przytrzymuje pakiet w trakcie zgrzewania i przecinania folii. Owinięty pakiet przepchnięty jest przez kolejny ze stolika zdawczego na taśmociąg tunelu grzewczego. Następnie pakiet przejeżdża przez komorę grzewczą, w której następuje obkurcz folii na pakiecie. Prawidłową cyrkulację powietrza zapewniają wentylatory mieszające. Gotowe pakiety po schłodzeniu pod wentylatorem chłodzącym odbierane są ze stolika rolkowego. Parametry pracy urządzenia ustawiane są na skrzynce sterującej.

Maszyna posiada system automatycznego odwijania folii z górnej i dolnej rolki, blaty robocze wykonane ze stali nierdzewnej, zgrzewadło stałocieplne, regulację prędkości taśmociągu tunelu grzewczego, regulację temperatury zgrzewadła i temperatury wewnątrz komory grzewczej a także regulację intensywności nadmuchu powietrza wewnątrz komory grzewczej.

GALERIA

FILM

DANE TECHNICZNE

Specyfikacja techniczna:
Zasilanie: 3×400/230V, f50Hz
Moc zainstalowania: ~16,5kW
Moc eksploatacyjna: ~8 kW
Masa całkowita: 550 kg
Sprężone powietrze: min. 0,6 MPa
Zapotrzebowanie powietrza: do 16 m3/h
Wydajność: do 10 cykli/min.*
* uzależniona od rodzaju prod., stosowanej folii i sprawności manualnej operatora

Masz pytania?

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszelkie pytania.

+48(58) 562-56-61

2023-01-26T09:35:42+01:00
Przejdź do góry