Firma GRASO od 30 lat specjalizuje się w produkcji folii LDPE.

Nasz system doboru folii dla każdego klienta zakłada indywidualne dostosowanie składu chemicznego dopasowanego do specyfiki pakowanego produktu oraz maszyny pakującej.

Dzięki różnorodności posiadanych linii oferowana naszym odbiorcom folia termokurczliwa dopasowana jest do indywidualnych potrzeb wymiarów, wytrzymałości, skurczu i przejrzystości folii. Dzięki zastosowaniu nowatorskich technologii oraz najnowocześniejszych surowców gwarantujemy nie zmienną jakość dostarczanych folii, oraz możliwość używania folii cieńszej o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych.

Folię termokurczliwą wytwarza się z polietylenu niskiej gęstości, który dostarczany jest w postaci granulatu. Surowiec trafia do dozowników i przez systemem próżniowy podawany jest do poszczególnych wytłaczarek linii produkcyjnej.

Granulat podgrzewany jest do temperatury ~200˚C w wyniku czego, zmienia swą postać w plastyczną masę, która wtłaczana jest do głowicy. Następnie, gorące, polietylenowe tworzywo zostaje wytłoczone na zewnątrz maszyny poprzez tzw. ustnik i metodą wydmuchu, transportowane jest ku górze. Przy wyjściu z ustnika folia posiada grubość 1,2mm natomiast po rozdmuchu może osiągnąć grubość nawet do 0,01mm (jednej setnej milimetra) czyli jest cieńsza niż ludzki włos.

Podczas transportu ku górze, przybiera postać balona, który jest wypełniony lodowym powietrzem o temperaturze o ~8˚C. Folia unoszona jest aż 18 metrów w górę w celu wystudzenia.

W trakcie rozdmuchu do postaci balona, materiał nabiera szerokości oraz grubości finalnego produktu. Chłodzenie lodowym powietrzem nadaje folii termokurczliwych właściwości.

Graso producent folii termokurczliwej
Folia termokurczliwa
Nawój folii

NASZA OFERTA ZAWIERA

Folię termokurczliwą LDPE i HDPE
Folię perforowaną na gorąco
Folię stretch
Worki i kaptury foliowe

Masz pytania?

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszelkie pytania.

+48(58) 562-56-61