Pakowarka automatyczna ZPA 100

Pakowarka automatyczna

Zespół pakowania automatycznego ZPA 100 to maszyna pakująca przeznaczona do formowania pakietów z opakowań takich jak butelki, puszki, słoiki, kartoniki itp. i obkurczania folii na pakiecie. Opakowane pakiety charakteryzuje zwartość i powtarzalność kształtu. Zespół pakowania automatycznego składa się z pakowarki i tunelu grzewczego zamontowanych na wspólnej ramie.

Przenośnik płytkowy podaje opakowania w rejon działania przepychacza. Posiada on regulowane barierki, których rozstaw regulujemy w zależności od wymiarów transportowanych opakowań. Po uruchomieniu urządzenia następuje rozpoczęcie cyklu automatycznej pracy zespołu pakowania.

Opcje dodatkowe:

  • wykonanie w wersji nierdzewnej

  • transporter podawczy łukowy lub prosty

  • transporter podawczy jedno lub wielorzędowy

  • dostosowanie maszyny do potrzeb klienta

  • inny kolor według palety kolorów RAL

Szczegółowe informacje

Przepychacz ustawia się w położeniu początkowym i umożliwia najazd opakowań przed ramkę formującą przepychacza. Po wypełnieniu opakowaniami obszaru przed ramką przepychacza, przepychacz przesuwa jeden rząd opakowań do przodu i powraca w położenie pierwotne umożliwiając najazd kolejnych produktów. Po odliczeniu ustawionej liczby rzędów przepychacz przepycha uformowany pakunek do przodu za zgrzewarkę na stolik zdawczy. W trakcie przepychania folię podają mechanizmy odwoju: górny i dolny. Docisk przytrzymuje pakiet, gdy zgrzewadło zgrzewa obie taśmy folii. Owinięty w folię pakiet zostaje przepchnięty przez kolejny pakunek ze stolika zdawczego na siatkę transportową tunelu grzewczego. Siatka transportowa tunelu transportuje pakiet przez komorę grzewczą w której folia obkurcza się przyjmując kształt pakietu. Prawidłowy obieg powietrza zapewnia wentylator mieszający. Dalej uformowany pakiet przejeżdża pod wentylatorem chłodzącym i dostaje się na stolik rolkowy odbiorczy, z którego zostaje zdjęty przez obsługę. Parametry pracy pakowarki i tunelu grzewczego ustawiamy na skrzynce sterującej umieszczonej z boku maszyny.

Maszyna pakująca ZPA 100 wyposażona jest w zabudowę bezpieczeństwa z profili Bosh, system automatycznego odwijania folii z górnej i dolnej rolki, blaty robocze wykonane ze stali nierdzewnej, zgrzewadło stałocieplne, regulację prędkości taśmociągu tunelu grzewczego, regulację prędkości transportera podawczego, regulację temperatur: zgrzewadła oraz wewnątrz komory grzewczej, a także regulację prędkości obrotowej wentylatorów mieszających.

GALERIA

FILM

DANE TECHNICZNE

Specyfikacja techniczna:
Zasilanie: 3×400/230V, f50Hz
Moc zainstalowana: ~21 kW
Moc eksploatacyjna: ~11 kW
Masa całkowita: ~850 kg
Szerokość folii: max 600 mm
Zapotrzebowanie powietrza: do 18 m3/h
Szerokość folii: max 600 mm (uzależniona od pakunku)
Wydajność: do 15 cykli/min*
*uzależniona od rodzaju produktu, formatu pakietu i stosowanej folii

Masz pytania?

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na wszelkie pytania.

+48(58) 562-56-61

2023-04-21T12:11:09+02:00
Przejdź do góry