Nagrzewnice Powietrza

Nagrzewnice powietrza typu NPA służą do wytworzenia ciepłego powietrza technologicznego i mają zastosowanie głównie w suszarniach ziaren zbóż, ziół. Stosowane są również do ogrzewania dużych pomieszczeń magazynowych, tuneli foliowych, szklarni itp.

Urządzenia przystosowane są do współpracy z suszarniami ziarna: Araj, Riela, Drzewicz itp. Może być stosowana wszędzie tam, gdzie występuje możliwość wykorzystania paliw odnawialnych, często bezużytecznie traconych.

Nagrzewnice powietrza typu NPA nie podlegają Dozorowi Technicznemu oraz rejestracji w Inspektoracie Dozoru Technicznego.

Przykładowe zdjęcia

Nagrzewnica powietrza – krótka charakterystyka

W nagrzewnicach powietrza typu NPA zastosowano przeciwprądowy układ spalania biomasy, z regulowanym i odpowiednio rozprowadzonym nadmuchem powietrza, pozwalającym uzyskać lepsze parametry procesu spalania. Proces ten odbywa się następująco: wentylator nadmuchowy powietrza do komory paleniskowej, sterowany za pomocą mikroprocesorowego sterownika, zasysa powietrze i doprowadza do komory paleniskowej w miejsca spalania wsadu.

Powstałe w wyniku spalania ciepło oddawane jest do powietrza, dostarczanego za pomocą wentylatora nadmuchowego. Następnie za pośrednictwem systemu kanałów ogrzane powietrze może być przekazywane do odbiornika. Powietrze nagrzewa się w wymiennikach bezpośrednio od ciepła wytworzonego przy spalaniu słomy (bez udziału czynnika pośredniczącego np. oleju bądź wody). Taka konstrukcja umożliwia uzyskanie większej sprawności urządzeń oraz wyższych temperatur powietrza. W celu uzyskania optymalnego składu spalin wskazane jest stosowanie słomy sezonowanej o wilgotności do 15%.

Nagrzewnice powietrza typu NPA nie podlegają Dozorowi Technicznemu oraz rejestracji w Inspektoracie Dozoru Technicznego.

Masz pytania?

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszelkie pytania.

+48(58) 562-56-61