Zespół grzewczy

Ekogroszek, miał węglowy, groszek węgla brunatnego, pellet, zrębki drewna, mieszanki groszku z trocinami itp.

Zespół grzewczy typu ZGP służą do wytworzenia ciepłego powietrza technologicznego i mają zastosowanie głównie w suszarniach ziaren zbóż, ziół . Stosowane są również do ogrzewania dużych pomieszczeń magazynowych, tuneli foliowych, szklarni itp.

Urządzenia przystosowane są do współpracy z suszarniami ziarna: Araj, Riela, Drzewicz itp. Może być stosowana wszędzie tam, gdzie występuje możliwość wykorzystania paliw odnawialnych, często bezużytecznie traconych.

Krótka charakterystyka urządzenia

W ZGP zastosowano podajnik szufladkowy zadaniem podajnika jest automatyczne zasilanie urządzenia paliwem i jego spalanie w palenisku, z regulowanym i odpowiednio rozprowadzonym nadmuchem powietrza, pozwalającym uzyskać lepsze parametry procesu spalania. Działanie podajnika polega na wykonaniu ruchów posuwisto zwrotnych przez tłok i podaniu paliwa do paleniska. Przesuniecie szuflady w jednym kierunku powoduje odsłonięcie otworu i zasyp paliwa na jego krawędź, natomiast ruch w przeciwnym kierunku powoduje zabranie porcji paliwa i przesuniecie w kierunku paleniska na ruszt. Częstotliwość wykonania ruchów a jednocześnie podawanie paliwa jest realizowana przez zadanie czasu cyklu podawania paliwa i czasu przerwy między cyklami, którymi steruje automatyka.

Powstałe w wyniku spalania ciepło oddawane jest do powietrza, dostarczanego za pomocą wentylatora nadmuchowego. Następnie za pośrednictwem systemu kanałów ogrzane powietrze może być przekazywane do odbiornika.

Powietrze nagrzewa się w wymiennikach bezpośrednio od ciepła wytworzonego przy spalaniu (bez udziału czynnika pośredniczącego np. oleju bądź wody). Taka konstrukcja umożliwia uzyskanie większej sprawności urządzeń oraz wyższych temperatur powietrza. W celu uzyskania optymalnego składu spalin wskazane jest stosowanie zalecanych paliw przez producenta

Informacje techniczne

Tabela zespolu grzewczego

Masz pytania?

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszelkie pytania.

+48(58) 562-56-61